Modernizacja zabytkowych budynków dawnej ujeżdżalni koni w Toruniu, którego inwestorem była sieć ALDI została nominowana w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w”, który odbywa się pod patronatem min. Ministerstwa Infrastruktury. Celem konkursu jest promocja dokonań w zakresie modernizacji, adaptacji i renowacji obiektów dziedzictwa narodowego. Projekt zrealizowany przez ALDI w 2020 roku, został nominowany w kategorii „obiekt zabytkowy”. Zmodernizowane budynki posiadają bogatą historię. W ich wnętrzu znajdowały się niegdyś ujeżdżalnia, laboratorium chemiczne, hurtownia farb oraz wikliniarnia i magazyn papieru, a obecnie sklep ALDI.
Ideą konkursu jest promocja najlepszych i wyróżniających się przedsięwzięć budowlanych, których głównym celem jest ratowanie obiektów dziedzictwa narodowego. Konkurs składa się z dwóch etapów, a jury konkursu ocenia, min. nowoczesność technologii, wysoką jakość wykonawstwa, aspekty ekologiczne, funkcjonalność oraz poziom zachowania architektury i elementów zabytkowych. Dodatkowo każdy może zagłosować na zgłoszone modernizacje na stronie konkursowej: Modernizacja Roku.
- To dla nas wielka radość być wśród nominowanych do konkursu"Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”. To też wielkie wyróżnienie oraz docenienie naszych wysiłków i zaangażowania włożonego w modernizację. Cieszymy się, że dzięki ALDI udało się ocalić ten historyczny obiekt i tchnąć w niego nowe życie. Budowa sklepu ALDI w zabytkowych budynkach ujeżdżalni pozwoliła nam poznać bliżej historię miasta oraz nawiązać relacje z miejscowymi instytucjami i mieszkańcami. Poszanowanie tradycji jest dla nas bardzo ważne, dlatego starannie dbamy o to, by nasze sklepy wpisywały się w architektoniczną strukturę miasta- mówi Artur Prachniak, Kierownik Działu Ekspansji ALDI Polska.
Budynki, w których powstał sklep ALDI, posiadają wiele odsłon historycznych, zawsze jednak nawiązujących do tradycji kupieckich. Historia ujeżdżalni sięga 1902 roku, kiedy to Gustaw Goetz zakupił działkę i zlecił w 1910 roku budowę willi i ujeżdżalni toruńskiemu budowniczemu Ewaldowi Hoffmanowi. Rok później maneż reklamowana była jako miejsce, gdzie nie tylko można było kupić konie, ale również wypożyczyć, np. na manewry wojskowe lub oddać w komis do ujeżdżenia i na odżywianie.
W 1913 roku ujeżdżalnia została przekształcona przez nowych właścicieli Ewalda Hoffmana i Otto Pfeiffera w laboratorium chemiczne „Seruminstitut Pfeiffer”. W okresie międzywojennym budynki wynajmował Teodor Rzymkowski, który przekształcił je w hurtownię farb i lakierów. Z dokumentów archiwalnych wynika, że w 1929 roku działała tam również Fabryka wyrobów z wikliny „Las”, a przez jakiś czas mieścił się tu również magazyn papieru Toruńskich Zakładów Graficznych. W latach 90. XX w. budynek opustoszał, a obecnie został odrestaurowany i mieści się w nich sklep sieci ALDI.
***
ALDI w Polsce posiada 170 sklepów i zatrudnia blisko 3500 pracowników. Spółka stawia na długotrwałe, sprawiedliwe i niezawodne relacje handlowe z dostawcami oraz spełnianie wymogów firmy odpowiedzialnej społecznie. Nowe hasło marki brzmi „Raz ALDI, zawsze ALDI”, bo po ulubione produkty chętnie się wraca.
ALDI Polska jest częścią grupy przedsiębiorstw ALDI Nord – jednego z wiodących międzynarodowych detalistów. Spółka oferuje klientom w dziewięciu krajach europejskich wysokiej jakości produkty w najniższej możliwej cenie. Kluczem do sukcesu Grupy ALDI Nord jest zespół ponad 77 000 pracowników zatrudnionych w Belgii, Danii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Niderlandach, Polsce, Portugalii i Hiszpanii. Więcej na WWW.aldi.pl
Niedostępne
Oferta już wygasła
Aktywacja przypominania!
Potwierdzenie przypomnienia
Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.
Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)