Sojusz na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Przemysłu Tekstylnego

  1. Strona główna
  2. Łańcuch dostaw Non-Food
  3. Sojusz na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Przemysłu Tekstylnego

Wspólne radzenie sobie z wyzwaniami

W czerwcu 2015 r. ALDI Nord przystąpiło do Sojuszu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Przemysłu Tekstylnego (Partnership for Sustainable Textiles). Wspólnie z innymi członkami sojuszu, naszymi pracownikami obecnymi na miejscu, naszymi dostawcami oraz zakładami produkcyjnymi chcemy wnieść wkład w poprawę warunków socjalnych, ekonomicznych i ekologicznych sektora tekstylnego w ramach łańcucha dostaw oraz wspierać produkcję tekstyliów z materiałów pozyskiwanych w sposób zrównoważony.

W ramach naszego członkostwa w Sojuszu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Przemysłu Tekstylnego wyznaczyliśmy sobie 21 konkretnych celów na rok 2017 i ujęliśmy je w ramach planu działań (Roadmap).

Dokładny plan działań znajdą Państwo tutaj.  Zarys naszych dalszych działań w zakresie łańcucha dostaw Non-Food znajdziecie Państwo tutaj.

Poniżej przedstawiamy szczegółowo wybrane cele naszego planu działania:

 

Logo welches die Mitgliedschaft im Bündnis für nachhaltige Textilien zeigt – Bündnis für nachhaltige Textilien bei ALDI Nord

 Treningi i szkolenia

Dla wsparcia istotnych interesariuszy naszego łańcucha dostaw tzn. zarówno naszych dostawców, jak również producentów w krajach produkcji, oferujemy treningi i szkolenia podnoszące kwalifikacje. Od 2017 r. oferujemy naszym dostawcom szkolenia online, które dotyczą m.in. zastąpienia w produkcji niepożądanych substancji chemicznych. Od 2013 r. ulepszamy warunki pracy i warunki socjalne w naszych najważniejszych – obecnie 39 – zakładach produkcyjnych w Bangladeszu w ramach „ALDI Factory Advancement Projects“ (AFAP). Na podstawie doświadczeń z projektu merytorycznie ulepszamy  i rozszerzamy tematycznie AFAP.

Te wyjaśnienia odnoszą się do celów numer 1, 5 oraz 16 naszego planu działań.

Identyfikowalność

Identyfikowalność i zrównoważone łańcuchy dostaw są dla nas integralną częścią odpowiedzialnego wytwarzania produktów. Dlatego w tym roku opublikowaliśmy nasze sprawozdanie gdzie opisane zostały już podjęte działania oraz nasze dalsze cele.

Pracujemy nad tym, by nasz łańcuch dostaw tekstyliów stał się dla naszych klientów jeszcze bardziej transparentny. W tym zakresie stawiamy na nasze systemy identyfikowalności do których włączymy również tekstylia. Za pomocą kodu QR znajdującego się na produkcie nasi klienci będą mogli w przyszłości uzyskać dalsze informacje na temat naszego łańcucha dostaw tekstyliów.

Te wyjaśnienia odnoszą się do celów 7, 11, 14 oraz 19 naszego planu działań.

Kontrola i systematyczna poprawa

Uczestnikom naszego łańcucha dostaw stawiamy różne wymagania. Wskutek złożoności wymogów mamy do czynienia z procesem, który jest naznaczony stałym umacnianiem, kontrolą i ew. dostosowaniem do nowych warunków ramowych. Wspólnie z naszymi dostawcami pragniemy osiągnąć stałą poprawę aspektów społecznych i ekologicznych w naszych łańcuchach dostaw. Aby to umożliwić, zasadniczo dostosowaliśmy nasz proces zakupowy. Po raz pierwszy w tym roku nasi dostawcy zostali ocenieni pod kątem spełniania kryteriów ekologicznych i socjalnych. Ta ocena ma bezpośrednie przełożenie na wolumen zleceń naszych dostawców:

Dostawcy wykazujący dobrą wydajność CR, w przyszłości będą otrzymywali więcej zleceń od ALDI Nord.

Wynagrodzenia w krajach produkujących są dla nas istotnym tematem. Aby uzyskać dokładny obraz aktualnej sytuacji wynagrodzeń, obecnie w wybranych zakładach produkcyjnych systematycznie są ujmowane struktury wynagrodzeń z uwzględnieniem regionalnych warunków ramowych. Aby móc zapewnić zrównoważone implementowanie wymogów socjalnych i ekologicznych, znaczenie dla pracowników w krajach produkcyjnych ma również funkcjonujący system zarządzania zażaleniami. Dlatego w najbliższych miesiącach wspólnie z naszymi dostawcami i pozostałymi interesariuszami będziemy pracować nad dalszym rozwojem  struktur, procesów i możliwościach wdrożenia.

Poza możliwościami dalszego przetwarzania znaczenie dla nas mają również warunki środowiskowe i społeczne podczas pozyskiwania surowców do naszych tekstyliów. Co raz bardziej stawiamy na zastosowanie włókiennaturalnych ze zrównoważonych źródeł, jak np. bawełny certyfikowanej według unijnych wytycznych produkcji ekologicznej lub standardu Fairtrade. W 2017 r. zwiększyliśmy o conajmniej połowę, liczbę zastosowanych włókien naturalnych pochodzących ze zrównoważonych źródeł w grupie asortymentowej tekstyliów.

Te wyjaśnienia odnoszą się do celów numer 9,10,15,17 oraz 20 naszego planu działań.

Dalsze informacje dotyczące sojuszu na rzecz zrównoważonego rozwoju przemysłu tekstylnego znajdą Państwo tutaj:

www.textilbuendnis.com

 

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z bezpłatnej usługi przypomnień, potrzebujemy potwierdzić Twój adres e-mal. Robimy to dwustopniowo, tj. Wprowadź swój adres e-mail i kliknij "Aktywuj przypomnienie". Po kilku minutach otrzymasz link aktywacyjny. W następnym kroku klikasz w ten link i aktywujesz usługę przypomnienia.
  • Aby przesłać ten formularz, musisz aktywować akceptację plików cookie w ustawieniach bezpieczeństwa swojej przeglądarki.
  • Przypomnienie może zostać wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data przypada w przyszłości i pomyślnie uwierzytelniłeś swój adres e-mail.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch