Jako dojrzałe i świadome przedsiębiorstwo, zdające sobie sprawę z odpowiedzialności biznesowej dotyczącej redukcji plastiku, już o kilku lat wdrażamy z powodzeniem
„Misję Opakowaniową ALDI”.
Niezależnie od wielkości sklepu, każdy z nich, w tym ALDI, musi i powinien zmierzyć się z problemem mądrego i efektywnego zarządzania odpadami oraz produktami spożywczymi, które nie są już zdatne do sprzedaży. ALDI odpowiedzialnie podchodzi do tego tematu i stawia na optymalizację procesu, której efektem jest zmniejszenie marnotrawstwa i maksymalizacja recyklingu.
Nie ograniczamy się jednak tylko do dużych, ogólnopolskich organizacji, ale również współpracujemy z lokalnymi fundacjami działającymi w danym mieście – w myśl idei, że ALDI to dobry sąsiad.
Zgodnie z art. 5 ust. 10 ustawy o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności z dnia 19 lipca 2019 r. (Dz. U. 2019, poz. 1680) ALDI informuje, że wysokość należnej opłaty przekazanej organizacjom pozarządowym z przeznaczeniem na wykonywanie przez te organizacje zadań w zakresie określonym w art. 2 pkt 2 ww. ustawy za 2023 r. wynosi 2 968,14 zł
Niech rzuci kamień, kto jest bez grzechu, wszystkim nam zdarza się wyrzucić coś, co powinno było zostać zjedzone. Jest to tym bardziej problematyczne, że po przyjściu do sklepu, każdy z nas chciałby wybrać tylko produkty, które są najświeższe i najpiękniejsze… W końcu musimy za nie zapłacić. Dlatego tak ważne jest, aby zakupione produkty nie zmarnowały się w lodówce. Co można zrobić by tak się nie stało?
Na tej podstronie znajdziesz garść porad, jak marnować mniej jedzenia i jak jeść pysznie i zdrowo . A co do nas? My dbamy o to, by te produkty, które nie zostały przez Was kupione, trafiły w najlepsze możliwe ręce - do organizacji, które tych produktów potrzebują. W ten sposób bycie ZERO WASTE jest naszą wspólną misją: kupujemy mądrzej, gotujemy świadomie, marnujemy mniej lub wcale!
Jako sklep generujemy dużo odpadów kartonowych i plastików, jednak recyklingujemy je bardzo restrykcyjnie. Każdy nasz sklep dostaje bardzo określone specyfikacje, jak powinien obchodzić się z odpadami i jak ma je poddawać recyklingowi. Osobno recyklingujemy papier i kartony, osobno plastiki kolorowe i białe.
Każdy z naszych sklepowych pracowników jest przeszkolony z zakresu sortowania odpadków tak, by generowane przez nas śmieci łatwo można było przetworzyć w kolejne opakowania.
Nasze odpady codziennie zabierane są przez firmy recyklingowe, z którymi mamy podpisane kontrakty i każdego dnia z naszych odpadów powstają nowe opakowania.
Wiemy, że sortowanie śmieci, to proces żmudny i w Polsce ciągle się go uczymy. Trzeba zapamiętać, co, gdzie i w jakiej formie. Dlatego na opakowaniach marek własnych takich jak:
systematycznie będą pojawiać się specjalne oznakowania. Pozwolą Ci na łatwą identyfikację, do którego pojemnika powinien trafić dany odpad, aby mógł w łatwy sposób być poddany obróbce.
Szukaj oznakowania: