Aby ugotować rosół, potrzebujesz dużo warzyw. Przyda ci się między innymi marchewka, pietruszka i seler. Co z nimi zrobić, kiedy bulion będzie już gotowy? Możesz podać je razem z zupą albo przyrządzić z nich inne potrawy. Z poniższego poradnika dowiesz się, jak wykorzystać warzywa z rosołu.
W przepisach na tradycyjny rosół najczęściej pojawiają się takie warzywa jak marchew, pietruszka i seler. Niektórzy sięgają także po czosnek i cebulę. Tę ostatnią opalają nad ogniem, aby nadała bulionowi głębię smaku i złocisty kolor. Do opcjonalnych składników należą zaś por i biała kapusta.
Warzywa gotują się zdecydowanie szybciej niż mięso, więc do wywaru możesz je dodać dopiero po upływie około godziny, kiedy zdejmiesz już z powierzchni bulionu szumowiny. Na samym końcu – nawet po 3 godzinach – sięgnij po składniki o najbardziej wyrazistym aromacie, takie jak cebula i czosnek.
Choć gotowane warzywa tracą część swoich wartości odżywczych, to nadal zachwycają smakiem i wszechstronnym charakterem. Dzięki temu możesz je wykorzystać na potrzeby wielu różnych dań. Jeśli nie chcesz podać ich razem z mięsem w rosole, nie wyrzucaj ich. Zamiast zrób z nich:
Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wykorzystać warzywa z rosołu, koniecznie zapoznaj się z naszymi sprawdzonymi przepisami.
Składniki:
Przygotowanie:
Składniki:
Przygotowanie:
Składniki:
Przygotowanie:
Składniki:
Przygotowanie:
Składniki:
Przygotowanie:
W kuchni zawsze staraj się pamiętać o zasadach zero waste. Dzięki powyższym przepisom nie będziesz mieć z tym żadnych problemów. Zaopatrz się więc w niezbędne składniki i wykorzystaj warzywa z rosołu na potrzeby swoich ulubionych potraw.
Niedostępne
Oferta już wygasła
Aktywacja przypominania!
Potwierdzenie przypomnienia
Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.
Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)