Mrożenie mięsa to jedyny skuteczny sposób, aby przedłużyć jego świeżość. Takie rozwiązanie ma też niestety swoje wady. Z zamrożonego mięsa trudno mianowicie przygotować szybki posiłek. Aby je usmażyć lub upiec, musisz zazwyczaj odczekać kilka godzin, aż w naturalny sposób się ono odmrozi. Czy faktycznie jest to konieczne? Dowiedz się, jak powinno wyglądać gotowanie zamrożonego mięsa.
Jeśli chcesz poddać mięso jakiejkolwiek obróbce termicznej, w teorii musisz je najpierw rozmrozić. A jak to wygląda w praktyce? Zasadniczo nic nie stoi na przeszkodzie, aby ugotować zamrożone mięso. Może ono nie smakować tak dobrze jak świeże, ale na pewno nie zaszkodzi.
Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, musisz tylko pamiętać o jednej zasadzie: nie wrzucaj zamrożonego mięsa do wrzątku. Na samym początku umieść je w garnku z zimną wodą, a później zacznij ją stopniowo podgrzewać. Unikniesz w ten sposób ryzyka rozwoju bakterii w wywarze.
Jeśli chcesz wykorzystać mrożone mięso do rosołu, umieść je najpierw w zimnej wodzie, a później zacznij ją podgrzewać. Dopiero kiedy doprowadzisz ją do wrzenia, a mięso będzie się już gotować, dodaj do wywaru pozostałe składniki: marchew, pietruszkę, seler oraz przyprawy (np. liść laurowy, ziele angielskie i pieprz). Na samym końcu możesz wrzucić do bulionu cebulę i czosnek.
Mimo że możesz gotować zamrożone mięso z kurczaka, a nawet przygotować z niego rosół, to nie nadaje się ono do ponownego mrożenia. Nie dotyczy to jednak samego bulionu. Jeśli chcesz zachować go na później, możesz bez obaw przelać go do słoiczków lub innych szczelnych pojemników i umieścić w zamrażarce. Pamiętaj jednak, aby najpierw wyjąć z niego wszystkie dodatki, a więc mięso i warzywa.
Smażenie zamrożonego mięsa wzbudza zdecydowanie najwięcej kontrowersji. Niektórzy dopuszczają taką ewentualność i sugerują, aby lekko rozgrzać tłuszcz, utrzymywać mały ogień i regularnie obracać mięso. W rzeczywistości jednak proces ten może okazać się trudniejszy, niż się wydaje.
Zamrożone mięso będzie bowiem na bieżąco uwalniało wodę, która zbierze się na dnie patelni, co praktycznie uniemożliwi skuteczny proces smażenia. Jeśli zastanawiasz się, czy smażyć zamrożone mięso, najlepiej zrezygnuj z takiego pomysłu.
Zdecydowanie łatwiejsze powinno okazać się pieczenie zamrożonego mięsa. Jeśli zaczniesz obróbkę od niższych temperatur, delikatnie przyspieszysz po prostu proces odmrażania. Twoje danie powinno wyjść równie smaczne i delikatne jak w przypadku świeżego mięsa.
Uważaj tylko na to, jak długo będzie się piec zamrożone mięso. Jeśli pozostanie w piekarniku zbyt długo, może stać się suche i twarde. Aby zachować jego soczystość i smak, staraj się regularnie podlewać je sokami, które wydobywają się z niego podczas pieczenia.
Do obróbki termicznej nadaje się na przykład zamrożone mięso mielone, pierś z kurczaka, kiełbasa i wiele innych produktów tego typu. Jeśli nie masz czasu, żeby je odmrozić, możesz przyrządzić je właśnie w takiej formie. Pamiętaj tylko o tym, aby zaczynać od niższych temperatur i uzbroić się w cierpliwość.
Pyszny smak to nie wszystko. Dla nas najważniejsze jest, aby oferować klientowi wszystko to, co najlepsze. Dlatego nasza marka własna Mięsne Specjały to wyjątkowa jakość w najlepszej możliwej cenie. Teraz nie musisz się już zastanawiać, jakie mięso wybrać – postaw na Mięsne Specjały i ciesz się posiłkami w zgodzie z naturą.
Niedostępne
Oferta już wygasła
Aktywacja przypominania!
Potwierdzenie przypomnienia
Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.
Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)