Naszym klientom dajemy wiele powodów do tego, by przyszli do nas na kolejne zakupy. Mamy w ofercie coś dla każdego – dla tych, którzy lubią słodkie życie wypełnione waflami holenderskimi i czekoladą z okienkiem, dla tych którzy preferują słone smaki, np. naszej szynki szwarcwaldzkiej w połączeniu z wyśmienitym serem pleśniowym, czy wreszcie dla tych, dla których jedzenie to sztuka podejmowania mądrych decyzji.
Chcemy wyjść naprzeciw waszym oczekiwaniom i ułatwić zakupy. W strefie zdrowia stawiamy na produkty wegetariańskie, wegańskie, BIO, fit i te bez laktozy, cukru czy glutenu. Wszystkie znajdziesz w naszym asortymencie. Bo jest 1001 powodów, by jeść zdrowo i być w dobrej formie z ALDI.
Zdrowa żywność to naturalne produkty spożywcze, które nie mają w sobie żadnych dodatków w postaci chemicznych środków ochrony roślin, nawozów syntetycznych, chemicznych substancji polepszających wzrost, polepszaczy, aromatów ani napromieniowania. Jest ona wytwarzana tylko naturalnymi metodami, bez wykorzystywania technik inżynierii genetycznej.
Zdrowa żywność bardzo często zawiera zdecydowanie więcej wartościowych składników odżywczych niż jej sztucznie nawożone odpowiedniki. Naturalna żywność jest również wolna od GMO. Według badania opublikowanego w „British Journal of Nutrition” wyższy poziom przeciwutleniaczy znajdujących się w zdrowej, naturalnej żywności może poprawić jej właściwości organoleptyczne, czyli zapach i smak.
Nasza oferta jest dla wszystkich. Nasza oferta to produkty dla każdej osoby ceniącej zdrowy wybór i zdrowe nawyki żywieniowe w przystępnych cenach. Sprawdź poniżej, co jeszcze możemy ci zaoferować w naszej strefie zdrowia.
Niezależnie od tego, jaką dietę stosujesz, w ALDI znajdziesz produkty, które w pełni zaspokoją Twoje potrzeby. W naszym asortymencie znajdują się zarówno produkty bezglutenowe, jak i te bez cukru czy bez laktozy. Posiadamy szeroki wachlarz produktów wegańskich, wegetariańskich, a także BIO czy FIT. Już teraz zobacz, co mamy w ofercie i dokonaj świadomych zakupów.
Jeśli w swojej diecie starasz się ograniczyć lub wykluczyć cukier, w ALDI możesz znaleźć bogaty wybór produktów niesłodzonych. To fit słodycze, napoje, nabiał i pieczywo chrupkie
Poznaj bogata gamę naszych produktów bezglutenowych opatrzonych znakiem „Przekreślonego Kłosa”: makarony, płatki śniadaniowe czy przekąski dla dzieci.
Bogata gama produktów dedykowanych osobom nietolerującym laktozy: bezlaktozowe mleko, masło, sery żółte, sery pleśniowe czy roślinne odpowiedniki w postaci sojowych czy ryżowych napojów idealnie zastępujących mleko.
Żywność wyprodukowana w zgodzie z naturą i dobrostanem zwierząt. W naszych produktach z logiem BIO nie znajdziesz substancji konserwujących, barwników czy wzmacniaczy smaku.
Znak Fairtrade oznacza przestrzeganie zasad sprawiedliwego handlu poprzez oferowanie lepszych warunków handlowych oraz ochronę praw drobnych rolników i producentów.
Żywność o niższej o 30% kaloryczności w porównaniu z jej tradycyjnymi odpowiednikami; odpowiednia w szczególności dla osób przestrzegających diety bądź sportowców.
Zdrowa żywność - w strefie fit znajdują się m.in. płatki i musli, batony (w tym proteinowe), musli, wafle ryżowe, pieczywo chrupkie, jogurty, makaron razowy czy chleb pełnoziarnisty.
Białko jest podstawowym składnikiem zdrowej diety. Niezbędne do budowania mięśni, produkcji wielu ważnych substancji w Twoim ciele i utrzymania świetnej kondycji. Skąd jednak je czerpać? Poza oczywistymi produktami wysokobiałkowymi (mięso, ryby, jaja, nabiał, strączki czy tofu) wspieraj się równie zdrowymi produktami proteinowymi. Wiele przepysznych i wartościowych propozycji znajdziesz w Strefie Zdrowia ALDI.
Weganizm zakłada całkowite wyeliminowanie z diety nie tylko mięsa, ale też mleka, jaj czy ryb. Na półkach sklepów ALDI znajdziesz szeroką ofertę produktów wegańskich.
Podstawą diety wegetariańskiej jest eliminacja z jadłospisu mięsa oraz ryb i owoców morza. Gwarancją produktów pozbawionych mięsa, ryb czy owoców morza jest logo V-label, umieszczane na produktach marek własnych ALDI.
W ofercie ALDI znajdziesz mięsa i wędliny z chowu bez antybiotyków w postaci mięsa wieprzowego i drobiu. Do wyboru m.in. parówki, mięso mielone i schab.
Dla tych, którzy chcą być EKO mamy środki czyszczące, w tym m.in. środki do czyszczenia kuchni i łazienki, a także naczynia biodegradowalne.
Jest wiele osób, które chciałyby zostać wegetarianami, ale zupełnie nie wiedzą, w jaki sposób można zrezygnować z jedzenia mięsa. Oto krótki poradnik wegetarianizmu dla początkujących, czyli zbiór porad, w jaki sposób można zdrowo przejść na dietę opartą na produktach roślinnych.
Coraz więcej osób decyduje się na ograniczenie lub całkowite zrezygnowanie z mięsa, kierując się etyką, zdrowiem i troską o planetę. Jednak przechodząc na dietę wegetariańską lub roślinną, należy pamiętać o dostarczaniu organizmowi wartościowych składników odżywczych, aby zapewnić sobie zdrowe i zbilansowane pożywienie. Czy można zatem w pełni zastąpić białko zwierzęce produktami roślinnymi?
Wegetarianizm staje się coraz bardziej popularny. Z badań wykonanych 2 lata temu przez firmę Mintel wynikało, że mięsa nie jada ok. 7–8 proc. Polaków, ale do tej pory liczba ta z pewnością się powiększyła. Z szacunków wynika, że w Polsce wegetarianami jest ok. trzech milionów ludzi. Czy wobec tego wegetarianizm to dobry sposób na życie?
Decyzja o rezygnacji z produktów pochodzenia zwierzęcego u obydwu grup najczęściej wynika z przyczyn etycznych, ekologicznych oraz zdrowotnych. Obu grupom przeważnie zależy na uniknięciu cierpienia zwierząt. Czym wobec tego różni się weganizm od wegetarianizmu?
Istnieją niekiedy nieporozumienia co do zasad odżywiania się proponowanych w ramach diety wegetariańskiej. Jednym z nich bywa kwestia „wegetarianizm a ryby”. Pojawia się bowiem pytanie: czy wegetarianin może jeść ryby, czy też powinien wykluczyć je ze swojego jadłospisu.
Weganizm staje się coraz popularniejszym sposobem żywienia. Coraz więcej osób sprzeciwia się bowiem wykorzystywaniu zwierząt i zmienia dietę na bardziej przyjazną środowisku. Z badań przeprowadzonych przez Homi Homini na zlecenie firmy LightBox wynika, że 1,6 proc. osób jest weganami, czyli ogranicza swoją dietę wyłącznie do produktów roślinnych. Za najbardziej wegański kraj na świecie uważa się obecnie Izrael, ponieważ weganie stanowią 5 proc. jego mieszkańców.
Coraz więcej osób w Polsce interesuje się dietami roślinnymi. Nie da się ukryć, że weganizm i wegetarianizm stały się po prostu modne. Wiele osób zostaje weganami, ponieważ nie chce przykładać ręki do cierpienia zwierząt, inni pragną żyć w sposób ekologiczny i przyjazny dla planety, a jeszcze inni rezygnują z mięsa dla zdrowia. Jeśli chcesz zmienić dietę, a masz wątpliwości, jak przejść na weganizm, proponujemy przeczytanie naszego krótkiego kompendium weganizmu dla początkujących. Pamiętaj, stosuj metodę małych kroków, a każdy z nich przybliży cię do celu.
Aby ułatwić robienie zakupów w duchu dbania o swoje ciało i umysł, chcielibyśmy Was zaprosić do cudownej podróży po świecie zdrowych bezmięsnych zakupów. Nie twierdzimy, że dieta roślinna to jedyna droga, ale wierzymy że warto jej spróbować, by dowiedzieć się że można smacznie, zdrowo i… bezmięsnie. Naszym Partnerem w akcji „Jedz zdrowo, bądź w formie” jest ProVeg - organizacja, która swoją postawą udowadnia, że wprowadzenie większej ilości roślin do codziennego jadłospisu jest smaczne, zdrowe i proste.
Do produktów określanych popularnie mianem zdrowej żywności należy:
Żywność ekologiczna to żywność wysokiej jakości uzyskiwana z produktów roślinnych lub zwierzęcych, które wytwarzane są w systemie gospodarstwa ekologicznego, tzn. takiego, w którym unika się stosowania chemicznych środków ochrony roślin, nawozów sztucznych, regulatorów wzrostu oraz dodatków do pasz.
Produkty oznaczane jako BIO wskazują, że produkt pochodzi z ekologicznej uprawy lub hodowli. Nie używa się w nich glutaminianów, emulgatorów, dopuszcza się jednak niewielkie dodatki szczegółowo kontrolowanych barwników i konserwantów. Eko i BIO żywność opatrzona jest symbolem "zielonego liścia", czyli unijnym logo produkcji ekologicznej.
Produkty BIO znajdujące się w ofercie ALDI to produkty bezpieczne, bogate w substancje odżywcze, zawierające więcej witamin, minerałów i innych cennych składników, niż produkty otrzymane w konwencjonalny sposób.
To produkty, które swoją słodycz zawdzięczają wyłącznie cukrom naturalnie występującym w składnikach. Obecnie producenci dodają cukier prawie do wszystkiego. Po takie słodzone produkty chętniej sięgamy i niejako uzależniamy się od nich. Zaburza się przez to nasze poczucie smaku i przyzwyczajamy się do coraz słodszych potraw.
Jeśli w swojej diecie starasz się ograniczyć lub wykluczyć cukier, w ALDI możesz znaleźć bogaty wybór produktów niesłodzonych.
Białka glutenowe, szczególnie te pochodzące z pszenicy, nadają produktom lepkość i sprężystość oraz wspomagają rośnięcie ciasta w czasie pieczenia, dlatego też są powszechnie wykorzystywane w przemyśle spożywczym. Gluten uznaje się jednak za szkodliwy w pewnych przypadkach określonych przez medycynę, takich jak: celiakia, alergia na gluten i nieceliakalna nietolerancja na gluten.
Znacznym ułatwieniem dla osób znajdujących się na diecie bezglutenowej są produkty mające licencjonowany znak Przekreślonego Kłosa – symbol nadawany artykułom, które spełniają normy unijnego rozporządzenia. Zgodnie z nim produkt bezglutenowy nie zawiera białek zbóż glutenowych, a także nie został zanieczyszczony glutenem. Norma według której produkt uznawany jest za bezglutenowy to 20 ppm, czyli 20 miligramów glutenu na kilogram produktu. W naszej strefie zdrowia dostępne są także produkty marek własnych ALDI ze znakiem towarowym Przekreślony Kłos.
Laktoza jest cukrem zawartym naturalnie w mleku i innych produktach mlecznych. Aby mogła zostać wchłonięta w przewodzie pokarmowym, potrzebny jest enzym – laktaza. U osób, u których enzym ten nie jest wytwarzany w wystarczającej ilości, po spożyciu laktozy dochodzi do problemów jelitowych nazywanych nietolerancją laktozy. Cukru tego naturalnie więcej jest w mleku, a mniej w jogurcie, kefirze czy maślance. Na półkach sklepów ALDI dostępnych jest wiele mlecznych produktów pozbawionych laktozy. W naszej ofercie można znaleźć kilka rodzajów mleka, jogurty, serki, śmietany, masło, a także sery.
Produkty light, czyli produkty o obniżonej wartości energetycznej, mogą stanowić element diety odchudzającej. Zgodnie z aktualnymi przepisami oznaczenie produktu jako light oznacza, że dany produkt charakteryzuje się zmniejszoną zawartością jednego ze składników, np. tłuszczu. Z kolei, aby żywność mogła być opisana jako ta o „obniżonej zawartości”, producent musi zapewnić, że będzie ona zawierała co najmniej 30 proc. mniej jednego ze składników, np. kilokalorii, tłuszczu lub cukru w porównaniu ze standardowym produktem.
Wśród produktów ALDI o obniżonej zawartości tłuszczu znajdują się produkty nabiałowe, w tym jogurty, serki i sery oraz np. niskotłuszczowe kakao.
Fairtrade to jeden z systemów certyfikacji Sprawiedliwego Handlu, który działa na rzecz wyższych cen skupu, godziwych warunków pracy i bardziej sprawiedliwych warunków handlowych dla drobnych rolników i pracowników w krajach Ameryki Łacińskiej i Karaibów, Afryki, Azji Południowo-Wschodniej i Oceanii. Organizacja Fairtrade International posługuje się certyfikatem z napisem Fairtrade, który umieszczany jest na opakowaniach jako gwarancja, że żywność certyfikowana spełnia standardy organizacji. W ofercie ALDI mamy wiele produktów opatrzonych tym znakiem.
Fit w tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza „szczupły”. Produkty fit polecane są dla osób aktywnych, uprawiających sport, uczęszczających na siłownię oraz dbających o zdrową i szczupłą sylwetkę. Są one wysokobiałkowe, charakteryzują się niską zawartością cukru, wysoką zawartością błonnika i nie mają tłuszczu. Jego niska zawartość pomaga zachować szczupłą sylwetkę osobom będącym na diecie, a wysoka zawartość białka wspomaga proces budowania mięśni. Produkty fit w strefie zdrowia ALDI to m.in. bogaty wybór produktów śniadaniowych, takich jak pieczywo, musli, owsianki, płatki, batoniki, nabiał.
Dieta wegetariańska polega na wyłączeniu z diety mięsa i jego przetworów. Opiera się ona głównie na pokarmach pochodzenia roślinnego, których źródłem są rośliny zbożowe, strączkowe, okopowe i oleiste oraz warzywa, owoce, grzyby i orzechy. Część produktów ALDI polecanych osobom stosującym dietę wegetariańską opatrzonych jest symbolem V-Label – międzynarodowym symbolem certyfikującym produkty dla wegetarian i wegan, który jest gwarancją, że produkt został sprawdzony pod kątem obecności substancji pochodzenia zwierzęcego w składzie produktu oraz substancjach dodatkowych.
Dieta wegańska wyklucza z jadłospisu wszystkie produkty odzwierzęce, czyli mięso, ryby, nabiał, jajka i miód. Posiłki wegan oparte są o pięć podstawowych grup produktów, do których należą: pełne ziarna zbóż, rośliny strączkowe, warzywa, owoce, orzechy i pestki.
W strefie zdrowia ALDI znaleźć można bogaty wybór produktów wegańskich, w tym tych, które otrzymały międzynarodowy symbol certyfikujący produkty dla wegan – V-Label.
Jedzenie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie, dodaje energii, wpływa na pracę mózgu, pamięć i koncentrację. Chyba nie ma osoby, która powiedziałaby, że nie chce się odżywiać zdrowo. Zamiast więc sięgać po produkty wysoko przetworzone, które nie mają żadnych wartości odżywczych, a jedynie polepszacze, puste kalorie, sztuczne barwniki i substancje smakowe, wybierać należy zdrową żywność, która zawiera dużo więcej substancji mineralnych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.
Stosowanie sztucznych nawozów, środków ochrony roślin oraz pasz z nasionami GMO, antybiotykami, stymulatorami wzrostu, a także produkcja przy wykorzystaniu sztucznych dodatków smakowych, barwiących, aromatyzujących oraz konserwantów powoduje u konsumentów alergie i coraz więcej chorób cywilizacyjnych, w tym nowotworów.
Produkty nazywane ekologicznymi pozbawione są toksyn pochodzących z chemicznych nawozów i środków ochrony roślin. Mają również o wiele mniej azotanów i azotynów, pestycydów i rakotwórczych metali ciężkich.
Badania naukowe z ostatnich lat udowadniają, iż świadome odżywianie produktami pochodzącymi z rolnictwa ekologicznego może korzystnie wpływać na zdrowie. Amerykańska ekspert żywienia Virginia Worthington z Johns Hopkins University udowodniła np. że produkt ekologiczny zawiera przeciętnie:
Ponadto, rolnictwo ekologiczne zużywa o 50 proc. mniej energii, emituje mniej gazów cieplarnianych i wiąże więcej dwutlenku węgla z atmosfery.
Na zdrowy, harmonijny styl życia wpływa wiele czynników. Należą do nich zarówno odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna, jak i unikanie stresujących myśli, a także toksycznych relacji w życiu. Według koncepcji Marka Lalonde’a, czynniki te aż w 53 proc. wpływają na zdrowie człowieka.
Generalnie, zdrowy styl życia to przede wszystkim efekt:
Do zachowań prozdrowotnych zalicza się także korzystanie i dawanie wsparcia społecznego, unikanie nadmiaru stresu i radzenie sobie z problemami.
Jako dopełnienie zdrowego stylu życia, coraz bardziej popularny staje się wegetariański styl życia. Pojęcia wegetarianizm i wegetarianin pojawiły się po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii w 1887 r. Wegetarianie i weganie uważają, że zdrowa i ekologiczna dieta to dieta oparta na warzywach oraz wykluczają z niej mięso, twierdząc, że przemysłowa hodowla zwierząt gospodarskich jest jedną z głównych przyczyn degradacji naszej planety. Ponadto bronią praw zwierząt, uważając zabijanie ich na żywność, ubrania czy inne produkty za nieetyczne, podobnie jak wykonywanie na nich testów produktów kosmetycznych oraz medycznych. Wegetarianie i weganie negują również rozrywki takie jak zoo, walki byków, cyrk i inne wydarzenia, w których zwierzęta są wykorzystywane w celach rozrywkowych. Wegetariański styl życia wciąż się rozwija. Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Vegetarian Resource Group 6,7 proc. światowej populacji to różnego rodzaju wegetarianie i weganie. Ich styl życia polega na przestrzeganiu diety opartej na warzywach, z różnymi wariantami, w zależności od tego, czy dieta obejmuje, czy wyklucza produkty mleczne, jaja i miód.
Dostępne dziś formy żywienia są tak różnorodne, jak nasza oferta. Ale jaka jest różnica między wegetarianami, weganami, frutarianami?
Wegetarianie
Wegetarianie nie jedzą mięsa ani ryb. W ich diecie znajdują się m.in. warzywa, owoce, nabiał (w tym jaja) i produkty mączne.
Weganie
Weganie nie jedzą produktów pochodzenia zwierzęcego, w tym jajek i nabiału. Wybierają alternatywne produkty roślinne.
Frutarianie
Frutarianie idą o krok dalej niż weganie: dbają o to, aby ich dieta nie zaszkodziła roślinom. Jedzą wyłącznie surowe owoce, orzechy i nasiona.
Fleksitarianie
Od czasu do czasu kawałek mięsa lub ryby? Taka dieta odpowiada fleksitarianom. W tym wypadku bardziej chodzi o świadome spożycie i żywienie oraz o dobrostan zwierząt.
Niedostępne
Oferta już wygasła
Aktywacja przypominania!
Potwierdzenie przypomnienia
Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.
Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)